Jak sprawdzić słuch koszatniczki?

Moja koszatniczka dziwnie się zachowuje
Natalia
Imię usera: Natalia
Imiona koszy: Stefan, Tupek vel Pupcio

Jak sprawdzić słuch koszatniczki?

Post autor: Natalia » 29 gru 2019, 17:43

Ostatnio Tupcio dziwnie się zachowuje, nie reaguje na niektóre rzeczy, które do tej pory powodowały, że biegł jak szalony (szelest torby z jedzeniem, mój głos, odgłos otwierania klatki). Ogólnie zawsze mniej reagował, był spokojniejszy. Gdy Stefan podnosił alarm, reagował, ale nie tak gwałtownie jak Stefan, gdy to Tupcio ostrzegał. Mniej reagował na szelest torebki, ale był zdecydowanie mniej żarłoczny niż Stefan, więc może dlatego. Jednak od miesiąca wszystko się pozmieniało - w ogóle nie biegnie gdy szeleszczę torebką, kompletnie nie reaguje na imię - do tej pory sobie tłumaczyłam, że może jest mniej głodny niż bywał, albo zapomniał jak się nazywa xD ale... Dzisiaj mi przyszło do głowy - a może on nie słyszy? :(
Uszka z zewnątrz wyglądają zupełnie normalnie, nie widzę nic, co mogłoby je zatykać. Stąd pytanie:
Jak sprawdzić, czy powinnam natychmiast biec do weterynarza, żeby określić i ewentualnie usunąć przyczynę utraty słuchu, czy to zmiany zachowania spowodowane innymi czynnikami?

Awatar użytkownika
Poziomka
Moderator
Imię usera: Justyna
Imiona koszy: brak
Kosze za TM: Klopsik, Nino, Zozol, Fajka, Duduś, Bazyli, Śliwka, Muniek, Gundek, Linus, Jorge, Stigi, Tedkosław

Re: Jak sprawdzić słuch koszatniczki?

Post autor: Poziomka » 05 sty 2020, 19:19

Może nie słyszeć. Mój Tedko ewidentnie gorzej słyszał w swoich ostatnich miesiącach życia, ale bardziej to polegało na jakiejś takiej dezorientacji skąd dochodzi dźwięk, bo on jeszcze nie widział do tego.
Ja bym podpytała może weta, czy są jakieś możliwości zbadania słuchu ale chyba na jakieś super metody badania bym nie liczyła. Natura tego zjawiska może być niestety neurologiczna. Obserwuj, czy coś innego jeszcze jest objawem. Niestety, każda, nawet najmniejsza zmiana w zachowaniu może sugerować jakąś chorobę :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i choroby”