BeSaFe, czyli Bella, Sati i Fecia[*]

Tu możemy napisać o swoim domowym koszo-stadku. Koszo-pamiętniki, czyli świat oczami koszatniczki, również mile widziane :) Zasada 1 user = 1 temat
Minka.
Imię usera: Sara
Imiona koszy: Bella, Sativa

Re: BeSaFe, czyli Bella, Sati i Fecia[*]

Post autor: Minka. » 29 kwie 2019, 23:09

(Nie) dziękujemy!
Sativa wbrew temu, ze wiek już znaczny, nadal potrafi przegonić Belle od miski z nowo nasypanym jedzeniem :devil babcia ma charakterek i jest cudnie-staro-urocza :loveit
Mam nadzieje, ze jeszcze trochę czasu przed nami!

Awatar użytkownika
Poziomka
Moderator
Imię usera: Justyna
Imiona koszy: Tedek
Kosze za TM: Klopsik, Nino, Zozol, Fajka, Duduś, Śliwka, Muniek, Gundek, Linus, Jorge, Stigi

Post autor: Poziomka » 30 kwie 2019, 09:35

Ojej! Sati wygląda wspaniale - nieco kołtunika i papirusowe uszki, ale to wspaniały wiek!
A jak kondycja i zdrowie? Widzę, że je papeczki - ale to jako wzmocnienie, czy już tylko takie?
Moc jak najdelikatniejszych cmoków dla Babciuni! :cmok:

A Bella też już przecież nie najmłodsza?

Awatar użytkownika
dżesper
Administrator
Imię usera: Paweł
Imiona koszy: +Despero
Kosze za TM: +Dżesper, +Obi, +Bolek, +Di, +Dżesper II

Post autor: dżesper » 30 kwie 2019, 17:28

Ależ staruszka :) Niech dobrze się trzyma! :)
Pozdrawiam,
Dżesper.

Minka.

Post autor: Minka. » 01 maja 2019, 10:55

Poziomka pisze:
30 kwie 2019, 09:35
A jak kondycja i zdrowie? Widzę, że je papeczki - ale to jako wzmocnienie, czy już tylko takie?
Moc jak najdelikatniejszych cmoków dla Babciuni! :cmok:

A Bella też już przecież nie najmłodsza?
Nie zapeszając :x: nie mamy żadnych problemów. Ostatnio babcia trochę schudła, dlatego dożywiamy sie gerberkami, poszukam tez jakiejś karmy ratunkowej u siebie w mieście, ale karmę i wszystko inne co dostają zjada ze smakiem :).
Tak, Bella także ma już swoje latka, w tym roku skończyła 7 :loveit , ale po niej kompletnie nie widać. Dziewczynki w ostatnim czasie zrobiły się bardzo miziaste, z chęcią wchodzą na rękę i zbierają smakołyki :devil:

Awatar użytkownika
Poziomka
Moderator
Kosze za TM: Klopsik, Nino, Zozol, Fajka, Duduś, Śliwka, Muniek, Gundek, Linus, Jorge, Stigi

Post autor: Poziomka » 02 maja 2019, 15:34

Możesz spróbować tego co polecał nam dr Baran - Supreme Science Selective Rabbit Junior - to są pałeczki, ale my normalnie je rozpuszczamy w wodzie i takich parę zjada się chętnie.
Mówił, że stosuje je u starszych koszy, szczególnie mających problemy z gryzieniem z dużym powodzeniem :)

Zdrowia dla dziewczynek!

Minka.

Post autor: Minka. » 03 maja 2019, 09:43

Poziomka pisze:
02 maja 2019, 15:34
Możesz spróbować tego co polecał nam dr Baran - Supreme Science Selective Rabbit Junior - to są pałeczki, ale my normalnie je rozpuszczamy w wodzie i takich parę zjada się chętnie.
Mówił, że stosuje je u starszych koszy, szczególnie mających problemy z gryzieniem z dużym powodzeniem :)

Zdrowia dla dziewczynek!
O świetnie! Gdzie je dostanę? Pewnie gdzieś na internecie?
Dziękujemy bardzo :cmok:

Awatar użytkownika
Poziomka
Moderator

Post autor: Poziomka » 03 maja 2019, 17:02

Ja kupowałam w internecie: http://www.pupilkowo.com//krolik/540-su ... -350g.html
U nas to 350g starcza na kilka miesięcy, bo Tedkosław zjada po 5-6 pałeczek dziennie jako papkę :)

Minka.

Post autor: Minka. » 15 maja 2019, 19:38

Ehhh... no i nie wiem co powiedzieć... Sativcia odeszła. Mała postanowiła odejść 3 maja. Odeszła we śnie, w swoim gniazdku, po cichutku. Do końca zachowywała się jak zdrowa koszatniczka, po której w ogóle nie było widać ile ma lat. Jeszcze dzień wcześniej odganiała Belle od gerberka ze zlowieszczymi piskami, ze teraz je tylko ona! :hehe: Bella, jak już od dłuższego czasu, nawet nie pisnęła, nie stawiała się ;) pokazała doskonale, że w stadku starszych się szanuje :loveit . Uwielbiałam patrzeć na nie, na to jak się pielęgnowały, jak były ze sobą zżyte.
Przeczuwałam, ze Sativci nie zostało już dużo czasu. Choć zachowywała się tak samo, podczas robienia tamtego zdjęcia, czułam dziwne przeczucie, ze to może być ostatnie zdjęcie, ostatnie „żywe” wspomnienie po mojej malutkiej. Moje serce pękło, nie sądziłam, ze tak małe ciałko może tak mną zawładnąć. Niby zwykły gryzoń, ale nie do końca ;). Mimo, ze spędziła u mnie tylko jakieś 4 lata swojego życia, jestem wdzięczna, ze mogła się w nim pojawić i ukraść pewną cześć mojego serca <3 dziękuje Ci Sativciu, teraz jesteś W miejscu, w którym znowu się spotkamy, Kocham Cię, pa <3

Awatar użytkownika
Jacek
Administrator
Imię usera: Jacek
Imiona koszy: Ida i pies Franek
Kosze za TM: +Franka; +Frania;
+Adelajda (+07.2009);
+Tosia (?-23.01.2014);
+Fredzia (06.2008-21.08.2014)
+Hania (06.2008-9.07.2015),
+Małgosia (~11.2009-5.12.2015)
+Wanda (23.12.2013-23.12.2015)
+Dixie (10.04.2010-06.2017)
+Pixie (10.04.2010-19.05.2018)

Post autor: Jacek » 15 maja 2019, 23:05

Piękny wiek, piękna staruszka i dobre życie...

Obrazek

Minka, ściskamy! :przytula:

Obrazek

Awatar użytkownika
Poziomka
Moderator

Post autor: Poziomka » 16 maja 2019, 12:20

Ojej...to bardzo, bardzo przykra wiadomość. Ale z drugiej strony, to piękne, że mogła sobie tak szczęśliwie i długo pożyć, a i odeszła bez bólu i cierpienia. Tak po prostu ze starości...
Najgorsze jest to, że im one żyją dłużej tym bardziej nam się wydaje, że nigdy nie nastąpi ten moment, że ich będzie...taka to dziwna ta ludzka konstrukcja... :(
Ściskam z całych sił! :przytula:
Biedna będzie teraz Bella...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze koszo-stadka”