Kolorowa gromadka - dawniej wesoła gromadka.

Tu możemy napisać o swoim domowym koszo-stadku. Koszo-pamiętniki, czyli świat oczami koszatniczki, również mile widziane :) Zasada 1 user = 1 temat
Awatar użytkownika
Poziomka
Moderator
Imię usera: Justyna
Imiona koszy: brak
Kosze za TM: Klopsik, Nino, Zozol, Fajka, Duduś, Bazyli, Śliwka, Muniek, Gundek, Linus, Jorge, Stigi, Tedkosław

Re: Kolorowa gromadka - dawniej wesoła gromadka.

Post autor: Poziomka » 22 paź 2018, 10:43

No to dziady kłótliwe, no. Ale dobrze, że bez strat się obywa. U mnie to zawsze Stigi z Tedkiem się tak prali. Teraz widzę, że Tedek sobie wcale nie krzywduje jak już nie musi ciągle się bawić w "króla pagórka".

A krewetki "gubiące gacie" muszą być fantastyczne! Może jakaś fota towarzystwa?

Awatar użytkownika
radiorob
Imię usera: Radiorob
Imiona koszy: Pico i Mumek
Wcześniejsze: Dodo i Rico; Bibek i Mimek; Kiki (szynszyla) i Amelia(szczurek) itd.

Post autor: radiorob » 28 lis 2018, 21:38

Trochę fotek. Na początek. Jak widać są jeszcze w całości, chociaż ostro pracują nad tym by stłuc się na kwaśne jabłko.
Obrazek
Obrazek

Teraz kwitnąca saracenia
Obrazek

A na balkonie pięknie kwitnie... (ale dzisiaj zabrałem na noc do domu)
Obrazek
Obrazek

Na koniec zwierzaki z wody, obiecany "pajączek". Widuję go tak raz na miesiąc, to mało efektowny stworek. Woli siedzieć w glonie, tam mu dobrze (żarcia mnóstwo). Na fotkach też resztę towarzystwa.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Poziomka
Moderator
Kosze za TM: Klopsik, Nino, Zozol, Fajka, Duduś, Bazyli, Śliwka, Muniek, Gundek, Linus, Jorge, Stigi, Tedkosław

Post autor: Poziomka » 29 lis 2018, 12:05

Ale fajne to Twoje towarzystwo :) A Panowie widzę, że lubią zabawy w "króla pagórka" tak jak moi Stigi i Tedkosław (ten teraz ma luz i już nikt go nie pierze ;P)

Awatar użytkownika
radiorob
Wcześniejsze: Dodo i Rico; Bibek i Mimek; Kiki (szynszyla) i Amelia(szczurek) itd.

Post autor: radiorob » 17 mar 2019, 21:47

Witajcie.
Dawno nie zaglądałem, dawno nic nie wpisałem.
Tak więc trochę zdjęć "słodkich" veverek. Tak są takie "słodkie" na tych zdjęciach. Tak lubią siedzieć pod kimś lub wcisnąć się pod rękę (to brat jest tak atakowany). Ale oczywiście jest też mnóstwo ganiania się, tłuczenia, fukania i obrażania się - z tych wydarzeń zdjęć brak. Zbyt duża dynamika.
Tak więc zdjęcia "słodkich" veverek:
1. W domku swoim...
Obrazek

2. Siedzimy pod ramieniem
Obrazek
Obrazek

3. A inny schował się niżej.
Obrazek

Tak poza tym OK. Kwiatki rosną, nawet niektóre kwitną (lub kwitły jak ludisia). Krewetki rosną, gubią gacie, nawet samice nosiły młode, ale larwy nie przeżyły - je trzeba trzymać w słonej wodzie, ja nie mam warunków (ich rozmnażanie jest trudne, akurat tego gatunku), krabik jest już spory.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Poziomka
Moderator

Post autor: Poziomka » 20 mar 2019, 08:00

My też pozdrawiamy i cieszymy się, że całe stadko w komplecie i formie :)

Awatar użytkownika
radiorob

Post autor: radiorob » 17 maja 2019, 00:03

Jak znajdę chwilę to wrzucę nowsze zdjęcia. Jeszcze więcej przytulasów ;) tylko jak sie proponuje na rączki to chętnych brak...

Awatar użytkownika
Poziomka
Moderator

Post autor: Poziomka » 17 maja 2019, 09:36

U nas też rączki nie wchodzą w grę - tylko drapanie na własnych warunkach Tedkosława :D

Awatar użytkownika
radiorob

Post autor: radiorob » 14 sie 2019, 00:28

Ogoniaste zdrowe i nadal "lubią się" potłuc. Czerwiec był upalny więc człowiek siedział w minimalnym ubraniu co kończyło się podrapaniem przez oszalałe veverki goniące się jak oszalałe. Skończyło się kilkoma "ciepłymi" słowami i trochę przystopowały. Teraz zwalniają i bardziej uważają.
Najgorszy był czerwiec, straszne upały. Skończyło się stratami w akwarium: 1 ryba i 2-3 krewetki.
A najgorszy był ten rekordowy upał na koniec czerwca, akurat w dniach kiedy trzeba było zorganizować wyjazd do Wrocławia, najcieplejszego miejsca... Ale wszyscy w komplecie wrócili. Praca, bo dobrowolnie bym nie pojechał... W ZOO w Afrykanarium było chłodniej niż na zewnątrz. Do 40C dochodziło.
Ale my mieliśmy tylko kilka dni super ciepłych, a na zachodzie Europy mieli całe tygodnie! Jak to do nas dotrze, za klika lat to nie wiem co będzie... czy veverki to zniosą?

Awatar użytkownika
Poziomka
Moderator

Post autor: Poziomka » 18 sie 2019, 18:36

Dlatego my już od 3 lat mamy założoną regularną klimatyzację. Nie pożałowałam ani jednej sekundy wydanych na nią 5000zł. Bez niej już byśmy na pewno nie mieli Tedka dzisiaj...

Pozdrowienia dla veverek - pokazałbyś jakieś fotki kolorowego towarzystwa :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze koszo-stadka”