BeSaFe, czyli Bella, Sati i Fecia[*]

Tu możemy napisać o swoim domowym koszo-stadku. Koszo-pamiętniki, czyli świat oczami koszatniczki, również mile widziane :) Zasada 1 user = 1 temat
Minka.
Imię usera: Sara
Imiona koszy: Bella, Sativa

BeSaFe, czyli Bella, Sati i Fecia[*]

Post autor: Minka. » 17 wrz 2017, 21:13

Hej! Długo zbierałam się z założeniem wątku, bo niestety wszystkie dane przepadły(zdjęcia, daty urodzin...), a ja nie miałam nigdzie nic zapisanego. W opisywaniu dobra nie jestem, więc tylko króciutko przedstawię Wam moje teraźniejsze stadko, plus te kosze, których już ze mną nie ma. Wątek będzie dla wszystkich moich zwierzaków, nie tylko koszy, bo w moim domu wszyscy tworzą zgraną paczkę i nie chcę ich "rozdzielać" tutaj;).
Pierwsze degusowate, które trafiły do mnie dobre kilka lat temu były to Chuzio & Józio, którzy okazali się oczywiście samiczkami ;). Kolega z podstawówki jeszcze, pochwalił się, że ma małe kosze i zapytał, czy chcę, bo jak nie, to pojadą do zoologa. Wzięłam dwie. Chuzio niestety nie pożył długo. Po nim do Józi dołączyła Mała Mi. Była to miesięczna, srebrnoszara, malutka samiczka, która była z nami tylko miesiąc. Niestety przeze mnie i przez to, że źle zamontowałam kołowrotek, umarła. Józia, którą gdzieś tam w międzyczasie przechrzciłam na Jadźkę jak widać nie miała szczęścia do koleżanek. Po Malutkiej dołączyła do niej Bella vel Maleńka ;) (siostra Raczka od Lootki :P ). Adoptowałam ją od naszej forumowej Hani, gdy miała pół roku. Gdy Jadzia odeszła do Belli dołączyły dwie, starsze dziewczynki Sativa i Fecia. Połączenie ich przeszło bezkonfliktowo, mimo że Bella to mała diablica, wtedy pragnęła kontaktu i od razu pokochała się z dziewczynami. Po jakimś roku(?), może trochę więcej dołączyła do nas Ruda, koszka z interwencji w Rudzie Śląskiej, która niestety też nie przeżyła u nas zbyt długo. Prawdopodobnie z powodu jakiejś choroby genetycznej odeszła z dnia na dzień, bez wcześniejszych oznak jakiejkolwiek choroby. I tak zostały mi trzy dziewczyny: Bella, Sativa i Fecia...
I tu zaczyna się dla mnie bardzo smutna i bolesna historia... Gdy już nasze życie płynęło w spokoju trafił do mnie na tymczas pies-Misiek. Niestety Misiek nie polubił koszek, tzn chciał się z nimi bawić, ale bardziej tak, jak kot ze swoją zdobyczą. Pewnego dnia, gdy musiałam zostawić go samego na noc w domu stało się coś okropnego, czego pewnie nigdy sobie nie wybaczę. Misiek zabił Fetę. Fecia była bardzo ciekawską, ale też starszą koszką, która się niczego nie bała. Gdy Misiek walił w klatkę i zrobiła się przerwa, dziewczyny się schowały, a Fecia wyszła.. Prawdopodbnie zmarła na zawał? Nie wiem dokładnie. Nie było krwi. Mam nadzieję, że po prostu zasnęła i nie męczyła się zbyt długo. To był ten ogromny minus, że ufała wszystkim i bardzo lubiła psy. To było moje oczko w głowie. Przez wszystkie kosze jakie miałam ona była tą wyjątkową, którą kochałam nad życie. To nie była zwykła koszatniczka, zwykły gryzoń :) możecie mnie zhejtować, czy nie, ale do żadnej nie przywiązałam się tak jak do niej.. Zmarła, gdy miała trochę ponad 7 lat.
Akurat zostawiłam na aparacie ostatnie zdjęcie wszystkich dziewczyn razem. Cieszę się, że je zostawiłam, inaczej nie miałabym nic.
Oto Fecia, Sativa i Bella. Dzisiaj zostały już tylko te dwie ostatnie.
Obrazek
(ciąg dalsza w kolejnym poście;))

Minka.

Re: BeSaFe, czyli Bella, Sati i Fecia[*]

Post autor: Minka. » 17 wrz 2017, 21:31

Poza koszami w moim domu są jeszcze: Dwa psy. Negra, którą adoptowałam 19 grudnia 2013 roku, dzień po moich urodzinach. Jej rasa to "kundel collie" ;). Jest bardzo kochanym psem, mimo swoich problemów behawioralnych. Mam wrażenie, że dla swojego "stada" (ludzkiego, czy nie) byłaby w stanie zrobić wszystko. Jest to pies, który na początku chciał mi zjeść wszystko, a teraz kocha wszystkie zwierzęta, które przyprowadzę do domu. Bardzo mądra i przywiązana. Obrazek Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jak widać, Negra kocha małe kotki-zawsze pomaga mi się nimi opiekować i im matkuje :).

Drugi psiak, który właściwie jest u mnie od niedawna, bo adoptowałam go 3.06.2017, czyli prawie 4 miesiące temu ;). Troy jest małym psem w typie shi-tzu. Ktoś kto mnie zna, wiedziałby od razu, że coś jest nie tak, bo po 1 nie lubię małych psów, a po 2 chyba najbrzydszą rasą jest dla mnie właśnie shi-tzu :P. Ale Troy jest inny niż te wszystkie małe szczekaczki. Jest spokojniejszy, nie szczeka z byle powodu.. Właściwie to cały czas mógłby spać ;). Ma 8 lat i chorobę serca, ale jak na razie nie musi brać żadnych leków.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnie co powinnam przedstawić to jaszczurka o imieniu Księżniczka ;). Jest to agama brodata w wieku ok 4-5 lat. Jako, że o niej raczej nie mam czego napisać, to po prostu pokażę wam ją na zdjęciach ;).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I to by było na tyle z naszego stadka. Oprócz stałych mieszkańców, co chwilę przewija się jakiś tymczas, ale to już inny temat... ;) Pozdrawiamy!

Awatar użytkownika
dżesper
Administrator
Imię usera: Paweł
Imiona koszy: +Despero
Kosze za TM: +Dżesper, +Obi, +Bolek, +Di, +Dżesper II

Post autor: dżesper » 17 wrz 2017, 22:50

Dobrze ponownie móc czytać o Twoim stadzie, Babciu :mrgreen:
Pisz jak najczęściej co tam u Was słychać :)
Pozdrawiam,
Dżesper.

Minka.

Post autor: Minka. » 18 wrz 2017, 08:13

Może być ciężko, ale postaram się! :)

raczek1653
Imię usera: Hania
Imiona koszy: Kasia,Izabela,Maja,Robi,Tofi dwóch chłopców jeszcze bez imion
Kosze za TM: Basia, Atos, Portos, Aramis, Maja

Post autor: raczek1653 » 18 wrz 2017, 09:19

Pozdrawiam Was serdecznie z moim stadkiem małych i dużych

Awatar użytkownika
junoo
Administrator
Imię usera: Justyna
Imiona koszy: Korba, Choya, Rasta, Reja, Franka, Lilka, Bąbel i Charis
Kosze za TM: *** Timon, Tutek, Pedro, Spidi, Diego, Zoya, Guampa i Yerba ***

Post autor: junoo » 20 wrz 2017, 07:18

Ooo nie wiedziałam o Troyu. Pocieszny :)
Dobrze, że zima idzie. Sercowce źle znoszą upały, w dodatku jest brachycefaliczny :( pewnie się szybko męczył na spacerach?

Minka.

Post autor: Minka. » 20 wrz 2017, 19:49

Raczku <3
junoo Tak, niestety po przejściu krótkiej trasy, w cieplejszy dzień, choć nie gorący, kończyło się dyszeniem... Niestety nic z tym nie zrobimy. Po prostu Troy będzie unikał dłuższych spacerów w takie dni. Na szczęście dla niego to nawet lepiej-to typowo domowo-kanapowy psiak ;).

Awatar użytkownika
Poziomka
Moderator
Imię usera: Justyna
Imiona koszy: Louis (Luigi), Mikkel (MIkuś), Jorge
Kosze za TM: Klopsik, Nino, Zozol, Fajka, Duduś, Bazyli, Śliwka, Muniek, Gundek, Linus, Jorge, Stigi, Tedkosław

Post autor: Poziomka » 21 wrz 2017, 15:15

Stadko wspaniałe :)

Awatar użytkownika
Lootka
Imię usera: Agata
Imiona koszy: suczka Deni
Kosze za TM: Lucjan (Lucek) 21.01.20; Fredek 16.08.19; Raczek 28.08.18; Alfred (Alf) 06.05.18; Leon 21.05.12; Mona
papużki Gucio i Maja
suczka Nuta

Post autor: Lootka » 22 wrz 2017, 00:07

junoo pisze:
20 wrz 2017, 07:18
ja miałam tego farta, że na fb Minka na psiej grupie napisała między innymi o nim i się dowiedziałam :P ale to też niedawno było w ciągu miesiąca ostatniego :devil:

Minka Ciesze się, że założyłaś wąteczek i czekam na jak najczęstsze relacje w nim! Raczek śle pozdrowienia dla was! :cmok:
Obrazek

Minka.

Post autor: Minka. » 22 wrz 2017, 12:54

Lootka pisze:
22 wrz 2017, 00:07
junoo pisze:
20 wrz 2017, 07:18
ja miałam tego farta, że na fb Minka na psiej grupie napisała między innymi o nim i się dowiedziałam :P
Wyjaśniając to "między innymi" :D

Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze koszo-stadka”