koszatniczki raczka

Tu możemy napisać o swoim domowym koszo-stadku. Koszo-pamiętniki, czyli świat oczami koszatniczki, również mile widziane :) Zasada 1 user = 1 temat
raczek1653
Imię usera: Hania
Imiona koszy: Kasia,Izabela,Maja,Robi,Tofi dwóch chłopców jeszcze bez imion
Kosze za TM: Basia, Atos, Portos, Aramis, Maja

koszatniczki raczka

Post autor: raczek1653 » 23 wrz 2017, 18:22

Moja przygoda z koszatniczkami zaczęła się niespodziewanie.
Prowadząc dom tymczasowy dla świnek morskich pierwszy raz zobaczyłam koszatniczkę.
Przyniesiono mi maleńkie zwierzątko, (w porównaniu do przebywających tymczasów), wyciągnięto je z kieszeni .
Po wsadzeniu maleństwa do klatki dowiedziałam się, że to koszatniczka w zaawansowanej ciąży. Szukałam w Internecie informacji na temat tych maluchów i tak trafiłam na forum. Dzięki pomocy uzyskanemu na forum, pomimo pogryzionych rąk, wszystko skończyło się wspaniale. Basia została kochającą mamą wspaniałych maluchów.
Po odchowaniu maluszków piątka z nich poszła do adopcji a Basieńka została ze swoją córeczką Kasią.

Obrazek
Basiunia

Obrazek
ukochana Basiunia

Obrazek
maluszki Basi w drugim dniu życia

i w ten sposób zakochałam się w maluszkach.
Po pewnym czasie na forum któryś z userów prosił o pomoc bo urodziły się maluchy. W grudniu adoptowałam dwie dziewczynki Kasię i Kaję
W 2012 roku przez nasz dom przewinęło się sporo maluchów, które pojechały do Warszawy, Gdańska, Namysłowa Alwerni, Częstochowy, Ryn i wielu innych miejscowości, część z nich została na miejscu w Gorzowie. Były też świnki, szczurki i myszoskoczki.
W 2013 roku było na DT sporo maluchów, zostały zabrane z interwencji z Poznania.
Maleństwa się rodziły, gdyż sporo samiczek było ciężarnych. Kosze rozjechały się po Polsce.
Były też z interwencji z Animals trzech chłopów. Poszli do adopcji koło Gorzowa ale okazało się że domek był nietrafiony i wrócili do mnie.
Z tych trzech wiecznych tymczasów został tylko Robi ( ten urodził się u mnie ale poszedł do adopcji z muszkieterami)
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2017, 17:58 przez raczek1653, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Poziomka
Moderator
Imię usera: Justyna
Imiona koszy: brak
Kosze za TM: Klopsik, Nino, Zozol, Fajka, Duduś, Bazyli, Śliwka, Muniek, Gundek, Linus, Jorge, Stigi, Tedkosław

Re: koszatniczki raczka

Post autor: Poziomka » 24 wrz 2017, 10:33

Cieszę się, że znów z nami jesteś - i czekam na więcej :)

Awatar użytkownika
junoo
Administrator
Imiona koszy: Korba, Choya, Rasta, Reja, Franka, Lilka, Bąbel i Charis
Kosze za TM: *** Timon, Tutek, Pedro, Spidi, Diego, Zoya, Guampa i Yerba ***

Post autor: junoo » 24 wrz 2017, 13:55

Super, że jesteś :) Pozdrowienia dla koszaków :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Lootka
Imię usera: Agata
Imiona koszy: suczka Deni
Kosze za TM: Lucjan (Lucek) 21.01.20; Fredek 16.08.19; Raczek 28.08.18; Alfred (Alf) 06.05.18; Leon 21.05.12; Mona
papużki Gucio i Maja
suczka Nuta

Post autor: Lootka » 24 wrz 2017, 19:55

Witam cie na koszostadkach :) bardzo się cieszę, że jesteś tu z nami! Czekam na więcej jak wszyscy ;)
Obrazek

Minka.
Imię usera: Sara
Imiona koszy: Bella, Sativa

Post autor: Minka. » 24 wrz 2017, 21:01

Witamy oficjalnie i wysyłamy duuużo buziaków, przede wszystkim od Belli <3 :*

raczek1653

Post autor: raczek1653 » 25 wrz 2017, 18:04

Dalsza historia była smutna. Zginęła tragicznie Basia :cry: , do dziś nie potrafię myśleć o tym spokojnie, to z mojej winy. Przyjechała do nas Izolda, teraz jest Izabelą. Jeden z userów kupił maluszka w sklepie i była tam maleńka która miała trafić do węża bo była niepełnosprawna, ma tylne łapki tylko do kolanek. Moje dziewczynki przygarnęły ją serdecznie i opiekowały się nią. Łapki zostały zaleczone ( wcześniej kostki były na wierzchu ) maleńka dokucza dziewczynkom, jest też starszą pościelową. :P
Dwa lata temu przeszłam poważny zabieg i byłam zmuszona zawiesić działalność DT, ale zawsze chętnie pomogę potrzebującym.
W zeszłym roku niespodziewanie odeszła od nas Majeczka :cry: . Obecnie mieszkają u nas trzy dziewczynki Kasia, ma zaćmę na obu oczkach, Kaja, strachliwa od samego początku, Izabela, sama słodycz i czterech chłopców, Robi, od rozrabiaki, wszędzie go pełno, pyskuje i tupie jak coś chce wymusić, maleńki z Głogowa, Tofi, taki słodziak i dwóch malców też z Głogowa jeszcze nie posiadają imion.
Chłopcy mieszkają w osobnej klatce, nie chcą mieszkać z pozostałą dwójką.

Obrazek
Kolejka do kąpieli

Obrazek
a co my tu mamy

Obrazek
Przecież ta Kasia źle zrobiła, zaraz poprawię ( Izabela)

Obrazek
Prędkość światła Kaja
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2017, 19:06 przez raczek1653, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Lootka
Imię usera: Agata
Imiona koszy: suczka Deni
Kosze za TM: Lucjan (Lucek) 21.01.20; Fredek 16.08.19; Raczek 28.08.18; Alfred (Alf) 06.05.18; Leon 21.05.12; Mona
papużki Gucio i Maja
suczka Nuta

Post autor: Lootka » 25 wrz 2017, 18:42

Ja tak nie skromnie jeszcze poproszę o zdjęcia obecnego stadka i tych archiwalnych fotek też :)
Z tymi naszymi koszami to tak jest właśnie cieszą nas i smucą i zabierają po kawałku serca kiedy odchodzą na zawsze, ale każde kolejne dokładają promyk swojej energii w nasze życie :cmok: :przytula:
Obrazek

raczek1653

Post autor: raczek1653 » 25 wrz 2017, 18:58

Dziękuję Ci Lootka :cmok: tak mi czasem jest smutno ale te maleńkie rozrabiaki potrafią rozbawić do łez

Awatar użytkownika
Poziomka
Moderator
Imiona koszy: brak
Kosze za TM: Klopsik, Nino, Zozol, Fajka, Duduś, Bazyli, Śliwka, Muniek, Gundek, Linus, Jorge, Stigi, Tedkosław

Post autor: Poziomka » 25 wrz 2017, 19:23

Cóż. Każdy z nas ma w swojej historii koszatniczkowej te momenty smutne, których nie chce się pamiętać i te wesołe, które zawsze wywoływać będą uśmiech na twarzy...
Fajnie, że Izunia bez nóżek tak dobrze się miewa - bez ciebie już by jej dawno nie było...
A dla bezimiennych chłopaków trzeba koniecznie jakieś imionka znaleźć!!! :chomik: :chomik:

Awatar użytkownika
junoo
Administrator
Imiona koszy: Korba, Choya, Rasta, Reja, Franka, Lilka, Bąbel i Charis
Kosze za TM: *** Timon, Tutek, Pedro, Spidi, Diego, Zoya, Guampa i Yerba ***

Post autor: junoo » 26 wrz 2017, 00:23

Też mam koszoepizod, który sie wydarzył i wolałabym o nim nie pamiętać... jak zepsuła mi się klimatyzacja w samochodzie i zginęła przez to Yerba z Guampą :(
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze koszo-stadka”