Kolorowa gromadka - dawniej wesoła gromadka.

Tu możemy napisać o swoim domowym koszo-stadku. Koszo-pamiętniki, czyli świat oczami koszatniczki, również mile widziane :) Zasada 1 user = 1 temat
Awatar użytkownika
radiorob
Imię usera: Radiorob
Imiona koszy: Pico i Mumek
Wcześniejsze: Dodo i Rico; Bibek i Mimek; Kiki (szynszyla) i Amelia(szczurek) itd.

Kolorowa gromadka - dawniej wesoła gromadka.

Post autor: radiorob » 01 paź 2017, 01:00

Witajcie!
Powracam na nowe forum z nową gromadką. Niestety poprzednie stadko nie miało szczęścia, dla przypomnienia. Był to Dodo i Rico. Dodo odszedł ponad rok temu (2016; gdy miał 4,5 roku; krótki miał żywot), a jego brat Rico tego lata (2017;niedługo potem zamknięto stare forum). Wcześniej była inna dwójka Bibek i Mimek. Mimek był inwalidą, a mimo to udało mu się dożyć prawie 6 lat, Bibek spotkał jeszcze następna dwójkę, która mu m.n. odcięła ogon (bo zbyt ciekawie nie wyglądał) i zrobiła z niego wielkiego chomika. Bibek był poczciwy, opiekuńczy i z charakteru jak pies pasterski. Młodzież pewnie doprowadziła go do szybszego odejścia, ale dożył szczęśliwie prawie do 7 lat.
Tyle historii, co do szczegółów i jeszcze wcześniejszych zwierzaków ( i nie zwierzaków) polecam moją stronkę www.deguland.cba.pl - przepraszam nie aktualizuję ją od 2015 roku, czasu brak.
Wróćmy do teraźniejszości. W najbliższy wtorek, będzie dwutygodnica ;) , bo już nowe są tak "długo" :hehe:
Tym razem jest kolorowo, zresztą sami zobaczcie zdjęcia poniżej. Parę wyjaśnień na początek: łaciaty to Mumek (krówka), zaś szarawy to Pico. Nie są to bracia, ale zgodnie siedzą, śpią i jedzą (czasami są oczywiście przepychanki i fukania).
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać jest kolorowo. Pico ma bardzo długi ogonek, a jego sierść ma inny odcień niż "standardowy" kosz. Brakuje w nim brązu ze złotym odcieniem. W świetle słonecznym jest bardziej szare/popielate. Brak też krawacika na szyi.
Co do Mumka, to widać to "rękę" człowieka. Niestety nie jest do końca śliczny jak tego oczekiwano (pewnie), głowka OK, ale na białym grzbiecie są plamki brązowe (przez to czasami wygląda jak by się pobrudził, a dupsko to już pełny koszowy standard.
Teraz już chyba rozumiecie skąd nazwa (zmiana) mojego Nasze koszo-stadka tematu.
Nie są takie :kosz: jeśli chodzi o futerko.
Co do charakteru, po ponad 10 dniach mogę stwierdzić:
1. Mumek to straszny cykor jeśli chodzi o kontakty z człowiekiem, ale chętny do zwiedzania terytorium (pierwszy wyszedł).
2. Pico to typ przywódcy (dominant jak na razie), bez problemu zbliża się do człowieka, lubi się z nim obwąchiwać. Można nawet dotknąć, ale na razie nie wywołuje to entuzjazmu.
3. Lubią smakołyki, ale tylko Pico po nie przyjdzie i weźmie z ręki. Mumkowi podajemy za pomocą chińskich pałeczek do ryżu.
4. Wcale nie są chętne do oddalania się od domku. Wychodzą i spacerują wokół domku (półka) i po tapczanie. Na podłogę co najwyżej spadną, podczas zbytniego się wychylania.
5. Strasznie pilnują domku, same wracają wcześniej i czekają na ... jedzenie. Nie ma problemu z ich zaganianiem.
6. Wcale tak nie szaleją po klatce, sporo czasu siedzą w bunkrze (wszystkie moje go lubiły i lubią).

Według mnie ( a mają około 4 do 6 miesięcy) większość swego życia spędziły w jakieś kuwecie/klatce i rzadko wychodziły, stad ich przywiązanie do siedzenia w domku. Nie miały zbyt wiele zabawek. Na przykład kręcioł był nowością dla nich.
Ogólnie mówiąc, są grzeczne, w nocy sen, w dzień też nie ma jakiś szaleństw i bijatyk. Dużo jedzą - bo rosną, mają bardzo zadbane futerka i zdrowe zęby. Starają się nie sikać czy tik-taczyć w bunkrze - legowisku.
Czeka mnie jeszcze sporo pracy by je "ucywilizować" (dzisiaj n.p. Mumek zszedł z klatki na moje ramię, a Pico wie, że rano wyskakuje się z klatki tylko na chwilę i wraca bo jeść dają), szczególnie Mumka trzeba przekonać do rąk, bo ich się po prostu boi. Nie podejdzie do nich. Do pozostałych części dwunoga tak.
Jutro wielkie czyszczenie, jak one przeżyją, że dom im zabiorą?!

Awatar użytkownika
junoo
Administrator
Imię usera: Justyna
Imiona koszy: Korba, Choya, Rasta, Reja, Franka, Lilka, Bąbel i Charis
Kosze za TM: *** Timon, Tutek, Pedro, Spidi, Diego, Zoya, Guampa i Yerba ***

Re: Kolorowa gromadka - dawniej wesoła gromadka.

Post autor: junoo » 01 paź 2017, 07:48

Fajni chłopcy :) A skąd pochodzą?

Awatar użytkownika
Lootka
Imię usera: Agata
Imiona koszy: suczka Deni
Kosze za TM: Lucjan (Lucek) 21.01.20; Fredek 16.08.19; Raczek 28.08.18; Alfred (Alf) 06.05.18; Leon 21.05.12; Mona
papużki Gucio i Maja
suczka Nuta

Post autor: Lootka » 01 paź 2017, 15:29

Witaj na nowym forum Radiorob :D fajnie, że nas znalazłeś! :D Stadko jest wyjątkowe inne od poprzednich chłopaków :) Przykro mi po stracie Rico, niestety nie zdążyłam już o tym przeczytać na Dsie. Mam nadzieję, że chłopcy szybko się oswoją, szczególnie Mumek. Podpinam się też pod pytanie junoo :) Pozdrawiam z moim towarzychem!
Obrazek

Awatar użytkownika
Poziomka
Moderator
Imiona koszy: Louis (Luigi), Mikkel (MIkuś), Jorge
Kosze za TM: Klopsik, Nino, Zozol, Fajka, Duduś, Bazyli, Śliwka, Muniek, Gundek, Linus, Jorge, Stigi, Tedkosław

Post autor: Poziomka » 01 paź 2017, 16:50

Fajne kolorowe chłopaki! Niech się zdrowo chowają :cmok:
Ja tam wcale nie uważam, żeby Twoje poprzednie stadko nie miało szczęścia, po prostu nie żyli jakoś nadmiernie długo, ale też i nie krótko, a przecież ich życie upłynęło w miłej atmosferze, poza ostatnimi okresami choroby. Mieli dobry, kochający dom z kochającymi dwunogami - to przecież jest szczęście :)

Awatar użytkownika
radiorob
Wcześniejsze: Dodo i Rico; Bibek i Mimek; Kiki (szynszyla) i Amelia(szczurek) itd.

Post autor: radiorob » 03 paź 2017, 00:27

Dwa mutanty-kolorowce pozyskane z ogłoszeń na OLX.
Stają się coraz odważniejsze, szczególnie Pico. Już nawet na nodze siedział i na plecy próbował się wdrapać. Po podłodze gania i trzeba go pilnować, by poznał tam co jego, a co nie jego czyli co można gryźć a co nie.
Ma doskonały węch, nie dość, ze puszkę z jedzeniem (która stoi na podłodze) obwąchuje i koniecznie chciałby pokrywę zdjąć (ale jest za mały, nawet jak się wyciągnie na maxa) to wykrył, że w szafie są zapasowe torby z jedzeniem (choć nigdy ich nie widział).
Mumek nadal trzyma się z dala, ale raz z półki po ręce już zszedł. Jest mniej ufny.
Strachliwe są nadal obydwa, wystarczy jakiś specyficzny dźwięk, czy dwunóg machnie ręką, a tu już ucieczka przed wrogiem. Pico dzisiaj tak wystrzelił z półki, że znalazł się na środku pokoju. Lot był długi.
U rybek po staremu, obserwują i czekają na jedzenie, do towarzystwa mają trochę więcej krewetek.

Awatar użytkownika
Poziomka
Moderator
Kosze za TM: Klopsik, Nino, Zozol, Fajka, Duduś, Bazyli, Śliwka, Muniek, Gundek, Linus, Jorge, Stigi, Tedkosław

Post autor: Poziomka » 03 paź 2017, 11:13

Czyli łączyłeś niespokrewnionych dziadów :) Mam nadzieję, że już niedługo będą obaj śmigać po Was jak dawniej :)

Awatar użytkownika
Lootka
Kosze za TM: Lucjan (Lucek) 21.01.20; Fredek 16.08.19; Raczek 28.08.18; Alfred (Alf) 06.05.18; Leon 21.05.12; Mona
papużki Gucio i Maja
suczka Nuta

Post autor: Lootka » 03 paź 2017, 22:03

Jeszcze trochę cierpliwości i miłości ludziowej i będą dwa takie co zamulają w bunkrze mając cały świat dookoła w ogonie :devil:
Obrazek

Awatar użytkownika
radiorob

Post autor: radiorob » 06 paź 2017, 23:39

Szaleją już po całym pokoju. Prym wiedzie Pico, ale Mumek nie jest gorszy. Pico lubi taki wycinek drzewa - klin powstały przy wycinaniu drzewa - obrabiać. Dzisiaj sporą kupkę trocin wyprodukował. Biega z nim jak pies z piłką i to taką co prawie jak pies :). Bardzo je interesują puszka z jedzeniem oraz słoik z nasionami dyni, to akurat nie dla nich, ale jest szklany więc zawartość bardzo przyciąga wzrok. Coraz bardziej zauważam, ze Pico to jakaś inna koszatniczka, jest bardziej skoczna, szybsza, to chyba zasługa ciut dłuższych łapek (ogon też dłuższy). No i jest doskonałą wiewiórką, z podłogi na tapczan wspina się po nodze - to akurat robiły poprzednie też, ale dzisiaj mnie zaskoczył, tego nie doświadczyłem od pradawnych czasów szczurka. On bez problemu po stojącym człowieku wspina się w górę, bez problemu. Dzisiaj wlazł do nogawki i po jej wnętrzu szybciutko wspiął się do gaci. Miałem jak to się mówi coś w gatkach :ups: Wyżej blokowała gumka od spodni (typu dres), ale po udzieleniu pomocy wylazł na zewnątrz. Muszę chyba na niego uważać, bo jeszcze zacznie mi skakać po zasłonach w oknach :hehe: Prawdziwa Chilijska Veverka.

Awatar użytkownika
Lootka
papużki Gucio i Maja
suczka Nuta

Post autor: Lootka » 07 paź 2017, 15:25

hahahaha padłam po tej wspinaczce wewnątrz nogawki :D Jedzenie za to zawsze będzie interesujące :devil: szczególnie to niezdrowe :hehe:
Obrazek

Awatar użytkownika
Poziomka
Moderator

Post autor: Poziomka » 08 paź 2017, 10:33

Zdarzają się takie wspinaki wszędobylskie - strasznie trzeba na takich uważać, bo to wszędzie wlezie i się wciśnie, a potem wyjść nie może... Groza z takim, bo nigdy nie wiadomo co mu odpali. Musisz chyba spróbować temperować zapędy wspinacze, choć to niewątpliwie trudne :devil:
Ale uśmiałam się nieżle - fajnie, że chłopaki wesołe i towarzyskie :chomik: :chomik:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze koszo-stadka”