Moje Dziewczynki Dyzia i Zyzia

Tu możemy napisać o swoim domowym koszo-stadku. Koszo-pamiętniki, czyli świat oczami koszatniczki, również mile widziane :) Zasada 1 user = 1 temat
Awatar użytkownika
Nika
Imię usera: Aneta
Imiona koszy: Dyzia i Zyzia

Moje Dziewczynki Dyzia i Zyzia

Post autor: Nika » 13 wrz 2017, 12:12

Witam od prawie 2 latek jestem właścicielką dwóch uroczych dziewczynek Dyziii i Zyziii. Mam je od małego miały chyba wtedy 3 miesiące od koleżanki znajomy miał 2 sztuki do oddania ( urodziły się i nie miał co z tym zrobić ) , więc je przygarnęłam :) pozdrawiam :)

Pierwsze dni w nowym otoczeniu często tak spały :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wybieg na salony jak widać wszystkiego są ciekawe i standardowo idzie wszystko na ząbki :)

Obrazek

A to zdjęcie lubię nawet nie wiedziałam że kosze lubią oglądać TV musiało być coś ciekawego :P

Obrazek

A tak lubią spać słodkie mordeczki prawda ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
junoo
Administrator
Imię usera: Justyna
Imiona koszy: Korba, Choya, Rasta, Reja, Franka, Lilka, Bąbel i Charis
Kosze za TM: *** Timon, Tutek, Pedro, Spidi, Diego, Zoya, Guampa i Yerba ***

Re: Moje Dziewczynki Dyzia i Zyzia

Post autor: junoo » 13 wrz 2017, 13:02

Słodkie dziewczynki :) A ta żółta karuzela w klatce to służy im za bieżnie czy raczej miejsce do spania?
Obrazek

Awatar użytkownika
Nika

Post autor: Nika » 13 wrz 2017, 13:26

junoo pisze:
13 wrz 2017, 13:02
Słodkie dziewczynki :) A ta żółta karuzela w klatce to służy im za bieżnie czy raczej miejsce do spania?
To akurat stara klatka i tej karuzeli już nie ma :) aktualna klatka wygląda tak :) i kółko maja tylko metalowe z wiadomych przyczyn :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Lootka
Imię usera: Agata
Imiona koszy: suczka Deni
Kosze za TM: Lucjan (Lucek) 21.01.20; Fredek 16.08.19; Raczek 28.08.18; Alfred (Alf) 06.05.18; Leon 21.05.12; Mona
papużki Gucio i Maja
suczka Nuta

Post autor: Lootka » 13 wrz 2017, 13:34

Witam na forum z moimi chłopami :) Przy pierwszym zdjęciu już miałam myśl, że napiszę o małej klatce i kołowrotkach ale patrząc dalej na post zobaczyłam, że stosownie z zdobywaną wiedzą warunki klatkowe też się zmieniły :) Bardzo mnie to cieszy i czekam na więcej wieści w wątku o twoim koszostadku i oczywiście na zdjęcia :)
ps. jedyna moja uwaga to nad kuwetą kratka, którą koniecznie trzeba zdjąć i dać dostęp do normalnego chodzenia po dnie kuwety, te pręty mogą być przyczyną złamań jak w kołowrotku z takimi prętami.
Obrazek

Awatar użytkownika
junoo
Administrator
Imię usera: Justyna
Imiona koszy: Korba, Choya, Rasta, Reja, Franka, Lilka, Bąbel i Charis
Kosze za TM: *** Timon, Tutek, Pedro, Spidi, Diego, Zoya, Guampa i Yerba ***

Post autor: junoo » 13 wrz 2017, 13:48

Ooo super :) bardzo fajna klatka i jakie wygodne tunelo-hamaki!
Tak jak Lootka napisała, koniecznie usuń tę kratę z dna klatki. Nie dość, że mogą połamać na niej łapki, to mogą zabawić się pododermatitis, czyli zapalenia skóry na podeszwie łapek. Robią się wtedy bolesne pęcherze, które pękają i bardzo trudno się goją.
Krata ma zapewne ochronić kuwete przed gryzieniem, ale mamy na to lepsze sposoby: viewtopic.php?f=9&t=52
Poczytaj :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Nika

Post autor: Nika » 13 wrz 2017, 13:49

Lootka pisze:
13 wrz 2017, 13:34
ps. jedyna moja uwaga to nad kuwetą kratka, którą koniecznie trzeba zdjąć i dać dostęp do normalnego chodzenia po dnie kuwety, te pręty mogą być przyczyną złamań jak w kołowrotku z takimi prętami.
Na dnie kuwety jest żwirek który pochłania nieczystości , nauczone są swoje potrzeby właśnie robić do kuwety :) , część kratek jest wyścielona specjalnym "dywanikiem" , a i tak ulubionym ich miejscem jest górna część klatki , a jak się otworzy górę to same wychodzą i wskakują na ramię :)

Awatar użytkownika
Lootka
Imię usera: Agata
Imiona koszy: suczka Deni
Kosze za TM: Lucjan (Lucek) 21.01.20; Fredek 16.08.19; Raczek 28.08.18; Alfred (Alf) 06.05.18; Leon 21.05.12; Mona
papużki Gucio i Maja
suczka Nuta

Post autor: Lootka » 13 wrz 2017, 14:13

Żwirek może być i bez kratki, ta kratka to nic dobrego, nawet częściowo wyłożona. Lepiej zabezpieczyć rogi kuwet jak napisała junoo a kratki się pozbyć. Dla przykładu ja mam na każdym piętrze klatki zrobione brzegi i wysypane zrębkami, można powiedzieć spokojnie że każde piętro jest kuwetowe u mnie :) Koszatniczka będzie szczęśliwsza nie chodząc po prętach. Pomyśl sobie, że gdybyś w domu miała taką podłogę to też by ci się źle chodziło, tak samo jest z koszatniczkami, lepsze są pełne piętra i opcja chodzenia po żwirku bezpośrednio.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nika

Post autor: Nika » 13 wrz 2017, 14:25

Dziękuje za podesłanie posta zapewne coś z tego się wykorzysta :) bo i trzeba powoli pomyśleć o zmianie półek bo jak to gryzonie powoli znikają w oczach :)

Joanna
Imię usera: Asia
Imiona koszy: Marta, Sonia, Milka, Jadzia, Balbinka
Kosze za TM: +Koszatka (~2006- 18.04.2014)
+Kosia (~08.2010- 03.02.2015)

Post autor: Joanna » 15 wrz 2017, 15:36

Witam panienki :) Po zdjęciach widać, jak rosły i się rozwijały. Teraz są już pełnoprawnymi pannicami!

p.s. nie wyświetla mi się zdjęcie nowej klatki.

Awatar użytkownika
Nika

Post autor: Nika » 18 wrz 2017, 13:42

Joanna pisze:
15 wrz 2017, 15:36
p.s. nie wyświetla mi się zdjęcie nowej klatki.
Teraz będziesz mogła zobaczyć klatkę po delikatnym przerobieniu :) a więc tak w klatce zostały zamontowane nowe półki raczej starczą na dłużej niż poprzednie :) , usunięta kratka u dołu klatki , zrobione nowe podesty , kuweta została "zabezpieczona" przed ząbkami :) aluminiowymi kątownikami. Teraz myślę że kosiaki maja idealne warunki :) i szaleją aż miło :). Jeszcze trzeba pomyśleć nad nowym domkiem bo jak widać póki co ruiny domku mają a i tak obie lubią tam spać :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2017, 15:04 przez Nika, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze koszo-stadka”