Ciągłe kłotnie

Eficia
Imię usera: Eficia
Imiona koszy: Keeper
Rudy
Bilbo
Frodo
Bobek

Ciągłe kłotnie

Post autor: Eficia »

Siemka, mam pewien problem z moim stadem posiadam 5 koszy, samce. Trójka z nich około 1.5 roku, pozostałe dwa około 6 msc. Podczas łączenia w grudniu stworzylam nowe stadko przy pomocy łączenia na neutralu. Bobkowi odbiło i zaczął bić swojego brata keepera do krwi, od lutego Bobek mieszka sam ze względu na nieudane próby łączenia. Teraz mam taki problem, że w stadzie zostały 4 (Keeper, Rudy, Bilbo, Frodo ) wszystko było Oki aż do ostatniego sprzątania woliery, po wysprzataniu Rudy i Keeper biły dwa pozostałe doszły do rozlewu krwii, na ten moment mam woliere (Biblo,Frodo) klatkę (Bobek) i transporter (Keeper,Rudy). Co mam w tym momencie zrobić, myślałam o tym aby połączyć keepera i rudego z bobkiem, a potem z pozostałą dwójką. Z Tym że nie mam pomysłu czy robić to na neutralu czy sposób na zmianę w wolierze, ze względu na to że ostatnie bitwy na neutralu kończyły się krwią. Czy ktoś miał podobną sytuację? I Czy mogłabym prosić o opis metody "na zmianę" czyli wymiana zapachami oddzielając poziomo klatkę , gdzieś czytałam podobny post ale nie do końca rozumiem jak to zrobić. Pomocy
Awatar użytkownika
junoo
Administrator
Imię usera: Justyna
Imiona koszy: Korba, Choya, Rasta, Reja, Franka, Lilka, Bąbel i Charis
Kosze za TM: *** Timon, Tutek, Pedro, Spidi, Diego, Zoya, Guampa i Yerba ***

Re: Ciągłe kłotnie

Post autor: junoo »

Zastanów się, czy w ogóle uda Ci się stworzyć takie stado z 5 koszami, czy lepiej rozbić stado na pół.
Aczkolwiek zawsze warto spróbować. Zamiast zamieniać wolierami, co może je tylko jeszcze bardziej zezłościć, raczej porozdzielałabym je, nawet do innych pokoi i odczekała z miesiąc, może dłużej, a później wszystkich wpuściła do wanny z piaskiem i smakołykami. Chodzi o to, że zwierzaki muszą o sobie zapomnieć. Zamieniając wolierami koszaty, zamiast zapomnieć, będą czuły ciągłą frustrację i odreagują agresją, gdy się w końcu spotkają.
Eficia
Imię usera: Eficia
Imiona koszy: Keeper
Rudy
Bilbo
Frodo
Bobek

Post autor: Eficia »

Taka sytuacja ciągnie się już od ponad pół roku, stado z 5 osobnikami miałam dość długo i naprawdę się ze sobą dogadywały. Bardziej chodzi mi o to że już dużo razy próbowałam łączeń A gdzieś czytałam, że jest jeszcze sposób na wymianę zapachami i w niektórych ciężkich sytuacjach działa
Awatar użytkownika
junoo
Administrator
Imię usera: Justyna
Imiona koszy: Korba, Choya, Rasta, Reja, Franka, Lilka, Bąbel i Charis
Kosze za TM: *** Timon, Tutek, Pedro, Spidi, Diego, Zoya, Guampa i Yerba ***

Post autor: junoo »

tu masz artykuł o łączeniu, zobacz czy ten czytałeś, czy jeszcze jakiś inny?
viewtopic.php?f=8&t=159
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łączenie i oswajanie”