3 lata Degu Strefa

Porozmawiajmy o sobie i o wszystkim co nas interesuje
Awatar użytkownika
Jacek
Administrator
Imię usera: Jacek
Imiona koszy: Franek
Kosze za TM: +Franka; +Frania;
+Adelajda (+07.2009);
+Tosia (?-23.01.2014);
+Fredzia (06.2008-21.08.2014)
+Hania (06.2008-9.07.2015),
+Małgosia (~11.2009-5.12.2015)
+Wanda (23.12.2013-23.12.2015)
+Dixie (10.04.2010-06.2017)
+Pixie (10.04.2010-19.05.2018)
+Ida (23.12.2013-30.03.2019)

3 lata Degu Strefa

Post autor: Jacek » 29 lip 2020, 14:13

Zbliża się trzecia rocznica istnienia forum, które powstało, by łączyć hodowców koszatniczek, pomagać w wymianie informacji hodowlanych, specyfiki i wymogów ze strony tych zwierząt. Przez wiele lat poprzednie forum – Degu Serwis – gromadziło wielu z nas. Niestety, nieprzemyślaną jednoosobową decyzją właścicielki tamtej domeny Degu Serwis zostało zamknięte z dnia a dzień. Od jakiegoś czas odnotowujemy brak aktywności obecnego forum, co być może jest znakiem czasu, gdy głównym medium do wymiany opinii są media społecznościowe. Czy formuła „forów” się zdezaktualizowała?

Obrazek

Awatar użytkownika
Poziomka
Moderator
Imię usera: Justyna
Imiona koszy: Louis (Luigi), Mikkel (MIkuś), Jorge
Kosze za TM: Klopsik, Nino, Zozol, Fajka, Duduś, Bazyli, Śliwka, Muniek, Gundek, Linus, Jorge, Stigi, Tedkosław

Re: 3 lata Degu Strefa

Post autor: Poziomka » 29 lip 2020, 18:44

Ja, tak jak pisałam już w mailu, jestem niestety za likwidacją. Ta forma niestety przestała się sprawdzać i nic już chyba jej nie przywróci do życia. Szkoda utrzymywać stan wegetacji jeszcze dłużej :(
Mówię to z wielką przykrością, ale i z przekonaniem, że to nie ma już sensu :(

Filoo
Imię usera: Filip
Imiona koszy: Koszatek, Ogryzek, Degusek, Mysia, Kula, Kosia,

Post autor: Filoo » 29 lip 2020, 23:48

Hej, nie wiem czy mnie pamiętacie, ale chciałbym podziękować wszystkim za rady, jakie otrzymywałem od Was podczas moich pierwszych kroków w koszakowym świecie (zaczynałem w wieku 10 lat). Nadal żałuję decyzji właścicielki domeny, bo stary Degu Serwis pomimo powolnego spadku aktywności nadal stanowił ogromne kompendium wiedzy.
Fora zostały wchłonięte i zmonopolizowane przez media społecznościowe, czasy phpBB by Przemo niestety już nie wrócą. Dziękuję Wam za wszystko!

Jaśka
Imię usera: Asia
Imiona koszy: Ikar, Pirat, Jan Stanisław, Orion
Kosze za TM: Josh, Jaskier, Iku

Post autor: Jaśka » 30 lip 2020, 10:14

Niestety też jestem za likwidacją. Uważam forum za o wiele lepsze źródło wiedzy, chociażby ze względu na podział tematyczny postów (na fb ludzie piszą jak leci i nawet im się nie chce artykułów przeczytać), ale przegrywa z fejzbókiem :( Tylko szkoda by było tych wszystkich artykułów, można je gdzieś umieścić?

AriiixD
Imię usera: Ariana
Imiona koszy: Kielon, Kapsel
Kosze za TM: Rysik, Korek, Wafel

Post autor: AriiixD » 30 lip 2020, 11:53

Hej, sama ostatnio zastanawiałam się co tu się dzieje. Przyznam szczerze, że faktycznie media społecznościowe zdominowały chyba już wszystko i dzisiaj, niestety, wszystko na tym się opiera.
Jednak szukając po FB nie znalazłam strony odnośnie koszatniczek, na której byłoby aż tyle informacji co tutaj, jeśli taka istnieje to oświećcie mnie. Pomijam oczywiście prywatne grupy gdzie trzeba prosić o dodanie aby czegokolwiek się dowiedzieć. Może dobrym rozwiązaniem byłoby przeniesienie tego naszego kompendium wiedzy właśnie na profil Degu Sfery (ostatnio nie było tam żadnych nowych postów)? Tak aby każdy miał dostęp do informacji a jeśli ma jakiś problem to do uzyskania pomocy tak jak działo się to na forum. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Jaśka
Imię usera: Asia
Imiona koszy: Ikar, Pirat, Jan Stanisław, Orion
Kosze za TM: Josh, Jaskier, Iku

Post autor: Jaśka » 30 lip 2020, 12:36

@AriiixD to tylko powiem, że z grup, o których wiem, jak dla mnie najlepsza jest Koszatniczki i wszystko o nich https://www.facebook.com/groups/koszatniczki/

Raven1305
Imię usera: Aleksandra
Imiona koszy: Junior, Tofinka, Lili
Kosze za TM: Edka

Post autor: Raven1305 » 30 lip 2020, 14:19

Ja też, z ogromnym bólem serca, jestem za likwidacją. Większość 'starej' ekipy widzę na grupkach na fb, więc pasjonaci dalej zostali, ale zmienili formę komunikacji. Dziękuję wam wszystkim za tyle wspólnie spędzonych lat i za wszystkie znajomości. Gdybym nie odkryła forum wiele lat temu, nie zostałabym domem tymczasowym i moje życie wyglądałoby całkiem inaczej (gorzej :P )

Pewna era przeminęła i trzeba iść z duchem czasu. Mam tylko nadzieję, że wiedza zgromadzona na forum nie zniknie, tylko zostanie jakoś spożytkowana- np. w formie artykułów na stronie na fb? Chociaż 'nowe' forum jest mniej bogate niż 'stare', usunięte przez pewną osobę bez namysłu, to i tak zawiera pewne kwestie, których nie widziałam na fb.

Awatar użytkownika
Katarzyna M.
Imię usera: KATARZYNA
Imiona koszy: HEKTOR, ARES, AS, HARRY, SWEET, HAKER, RON-SIJMMIE, LORENZO, MICHAEL, SOKKA, SJROS

Suczka american bulldog: JOY
Kawaler angielski bulldog: RUFUS
Papużki: LIA, LOUIS, LARRY, LUKAS
Kosze za TM: Suczka DINA, Bulldog Johnson Hrabia BAILEY
Papużki MIKI, JOHNY, ALDONKA, BELLA
Kanarek IGNAC

Post autor: Katarzyna M. » 30 lip 2020, 18:28

Och, przykro czytać, że chcecie Państwo zamknąć Degu Sfera :cry:

Jest to jedyne źródło informacji w którym wszystko umieszczone jest przejrzyście a treść jest zawsze w kulturalny sposób przekazywana.
Tyle chamskich wypowiedzi czytamy na fb :(
Poziom kultury i wiedzy na fb ‘’odstraszył” wiele osób które tylko tutaj jeszcze mogą coś napisać, zapytać się bez ataków personalnych i niekulturalnych wypowiedzi.

Jestem za! DeguSfera powinna zostać <3
Ostatnio zmieniony 11 sie 2020, 10:41 przez Katarzyna M., łącznie zmieniany 2 razy.

Pepe
Moderator
Imię usera: Piotr
Imiona koszy: Lili, Koko, Tami, Mitsi, Dilma,

Post autor: Pepe » 31 lip 2020, 08:59

Jeśli utrzymanie serwera nie jest jakimś ogromnym kosztem to uważam iż powinno zostać.
To nie tak, że fora przegrały. Znam co najmniej kilka, które mają się całkiem dobrze i rozwijają.
Owszem, nowe funkcjonalności FB (moduły choćby) to spore nowe możliwości, jednak chyba nie należy konkurować z FB. To nieco inne medium i do innej grupy osób skierowane niż forum. Jak rozwijać forum? Chyba jedynie przez linkowanie artykułów na FB i wyciąganie pojedynczych osób na forum. Ludzi, którzy nie chcą gonić za jakąkolwiek informacją ale za merytoryczną.
Z grupami na FB robi się coraz większy problem, kiedy zaczynają przekraczać 1-2 tys użytkowników musi być ogromna ilość adminów by ogarnąć moderację dyskusji. Inaczej powstaje świetne narzędzie do hejtu. Owszem, członkom grup nie podoba się nadmierna moderacja ale trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy zależy nam na merytoryce, tak jak na forum czy na ilości członków.
Jeśli jednak zapadnie decyzja o likwidacji, zapraszam wszystkich na Świat Koszatniczki. Mam coraz mniej czasu i specjalnie nie rozwijam grupy. Chętnie podzielę się administracją by własnie stworzyć coś na wzór forum gdzie znajdą się moduły do nauki, zdjęcia itd. Podkreślam, interesuje mnie grupa mocno moderowana, by była właśnie jak forum miejscem merytorycznych informacji a nie mieszanką opinii, reklam, ogłoszeń z wiedzą na temat koszatniczek, która zawarta jest jedynie w regulaminie.

Owadeczek2006
Imię usera: Monika
Imiona koszy: Pysio i Gucio

Psiak : Ares
Kosze za TM: Szczurasy : Skiper, Marley, Tofik, Riko, Mały, Dumbuś,
Chomiczek : Kubuś

Post autor: Owadeczek2006 » 01 sie 2020, 09:02

Wielka szkoda :(
Trafiłam na forum rok temu, z wiedzą że,, koszatniczki mogą jeść wszystko co jest w sklepach z napisem dla koszatniczek" Moi panowie po 2 miesiacach u mnie dopiero dostali odpowiednia dietę dzięki Forum.
Bardzo często tu wracam, żeby poczytać o koszach jak coś się dzieje, naprawdę często.
Przez rok forum nauczyło mnie więcej o biologii ( jeśli tak to mogę nazwać ) niż szkoła na jakikolwiek temat przez 7 lat... Bardzo mi szkoda forum :cry:
Mam nadzieję że jeśli zapadnie ostatecznie smutna decyzja o likwidacji forum :( to przynajmniej wszystkie ważne informacje stąd będą do odzyskania 😞
A oczywiście jestem za tym, aby nie likwidować forum :ups:
Pysio i Gucio - moje wpaniałe maluszki <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Offtopic”