[KRAKÓW] lek. wet. Lidia Lewandowska, Oaza

Awatar użytkownika
Jacek
Administrator
Imię usera: Jacek
Imiona koszy: Ida i pies Franek
Kosze za TM: +Franka; +Frania;
+Adelajda (+07.2009);
+Tosia (?-23.01.2014);
+Fredzia (06.2008-21.08.2014)
+Hania (06.2008-9.07.2015),
+Małgosia (~11.2009-5.12.2015)
+Wanda (23.12.2013-23.12.2015)
+Dixie (10.04.2010-06.2017)
+Pixie (10.04.2010-19.05.2018)

[KRAKÓW] lek. wet. Lidia Lewandowska, Oaza

Post autor: Jacek » 03 wrz 2017, 12:55

Przychodnia "OAZA"
Kraków - ul.Zamoyskiego 86
30-523 Kraków
Recepcja: 507 791 189; 12 296 31 33
mail: lidia.lewandowska@poczta.fm
http://lecznica-oaza.pl/
FB

Poniedziałek-Piątek 9 - 21
Sobota 10-18

Obrazek

Teufelin
Imię usera: Irena
Imiona koszy: Euro, Hera, Trójka, Florka [Ziuta, Rukia, Chili]

Re: [KRAKÓW] lek. wet. Lidia Lewandowska, Oaza

Post autor: Teufelin » 03 lip 2018, 19:29

Jeśli mam być szczera ja osobiście nie polecam tej lecznicy i nawet do Bielska wolę jechać...
Zwierzęta są zbyt war­tościowy­mi is­to­tami, by przy­pisy­wać im ja­kiekol­wiek ludzkie cechy.

Awatar użytkownika
junoo
Administrator
Imię usera: Justyna
Imiona koszy: Korba, Choya, Rasta, Reja, Franka, Lilka, Bąbel i Charis
Kosze za TM: *** Timon, Tutek, Pedro, Spidi, Diego, Zoya, Guampa i Yerba ***

Post autor: junoo » 04 lip 2018, 02:28

@Teufelin a czemu?
Obrazek

Teufelin

Post autor: Teufelin » 04 lip 2018, 08:56

Pierwsza sytuacja miała miejsce kilka lat temu, kiedy jeszcze sama za wiele nie wiedziałam o koszach i miałam problem z Rukią, koszatniczką babcią, której śmierdziało ropą z zębów. W Oazie zalecili obu przycięcie zębów ale tylko tych z przodu co skończyło się rozłamaniem wzdłuż zęba Rukii do gołego trzonu. Do tego nakaz wykupienia recepty na wit. C i wapno o ile dobrze pamiętam i zalecenie RTG głowy obu dziewczyn 150 zł/1szt. czyli w sumie 300), za wizytę skasowali dosłownie jak za woły. Dodatkowo stwierdzili, że to Ziuta (wtedy rok) ma gorszy problem. Na drugi dzień u Barana - Ziuta jest zupełnie zdrowa, nie trzeba było przycinać zębów, Rukii wypadły tylko zęby ze starości...

Druga sytuacja miała miejsce ostatnio, kiedy wróciłam do domu i zastałam Ziutkę na górnym piętrze klatki do połowy (tylnej) sparaliżowaną. Szok, strach, dzwonimy do Hyraxu, niestety był to piętek po południu i obu naszych Pani dr już nie było. Rada: dzwońcie do Oazy. No dobra damy drugą szansę... Jednak mój telefon tam zweryfikował, że chyba jednak nie... Usłyszałyśmy, że w nagłych wypadkach wizyta poza terminarzem 3x drożej, ok to mogę przełknąć, ale stwierdzenia, że poczekamy sobie kilka godzin ze zdenerwowanym i cierpiącym zwierzakiem już nie (pogryzła sobie łapy do krwi bardzo mocno). To nie są miłośnicy zwierząt, którzy chcą pomagać, dla mnie tam liczy się tylko wyzysk. I spotkałam więcej ludzi, którzy w sytuacji nagłej i zagrażającej życiu zostali tak samo potraktowani.
A najlepszym potwierdzeniem dla mnie jest to, że opinię na stronie można im wystawić dopiero po weryfikacji jej treści, więc już mnie nie dziwi, że mają same pozytywne ochy i achy.
Zwierzęta są zbyt war­tościowy­mi is­to­tami, by przy­pisy­wać im ja­kiekol­wiek ludzkie cechy.

Awatar użytkownika
junoo
Administrator

Post autor: junoo » 04 lip 2018, 16:09

Co do pierwszej sytuacji... Kiedyś nie używano dremela do korekcji siekaczy, przez co zęby faktycznie się łamały. Czasem mimo użycia odpowiedniego sprzętu zęby również się łamią. Zdarza się, przy niedoborach, problemach stomatologicznych. Właściciel ma prawo się zdenerwować, ale niestety mimo najlepszych umiejętności i największej delikatności takie rzeczy się zdarzają.

Witamina C i wapno - zgadza się. Jeszcze dorzuciłabym witaminę D :)
RTG czaszki do badania stomatologicznego to jest około 10 projekcji, więc cena wysoka.

Wypadanie zębów ze starości u gryzoni... Hm, chyba się z czymś takim nie spotkałam ;)

Co do ostatniego zdarzenia:
Wiele lecznic wprowadza zapisy na dany termin, na daną godzinę. Więc takie nagłe wypadki są właśnie w taki sposób traktowane. Kilkakrotnie droższe wizyty, bo jesteście przyjmowani bez zapisu. A co do czekania... Fakt, bywa różnie. Choćby dlatego, że może w tym czasie być przeprowadzana umówiona operacja, wiec lekarz nie może zostawić otwartego pacjenta, żeby zająć się tym, który przyszedł poza kolejką.
A może w tym czasie, poza Twoim zwierzakiem, jest jeszcze kilku innych pacjentów w gorszej kondycji, którzy też tego samego dnia zachorowali i przyszli na CITO? Wtedy lekarz musi wybrać co jest pilniejsze.
Ja wiem, że właściciel się martwi o swoje zwierzę, że chce, żeby przyjęto go od razu i udzielono najlepszej opieki. Niestety nie zawsze jest to możliwe od ręki.

Nie chodzi mi o bronienie tej lecznicy, bo nigdy nie miałam z nimi żadnego kontaktu/doświadczenia.
Ale takie sytuacje, które wymieniłaś zdarzają się pewnie wszędzie, więc nie powinny one skreślać lecznicy z polecanych :)
Obrazek

Teufelin

Post autor: Teufelin » 04 lip 2018, 16:44

Mi nie chodzi, żeby tutaj szkalować pinię dr Lidii, ponieważ nawet nie pamiętam kto nas kilka lat temu przyjął ale wydaje mi się, że nie ona - szkoda, że zabrała się do tego osoba, która nie potrafiła tego zrobić i to było widać, w takiej sytuacji naprawdę większy szacunek dla odesłania do innego weta.

Hmm mi raczej chodzi o błędną diagnozę w pierwszej sytuacji i kompletnie niepotrzebne zalecenia - młodsza kosza była całkowicie zdrowa, natomiast u starszej wit. C na ropę raczej nie pomogła... Tak samo jak jednak dało się obejść bez RTG...

Tak samo jak rozumiem terminy,wypadki itd, ale z drugiej strony sama często cierpliwie czekam pomimo umówionej godziny, ponieważ sytuacja nagła a kontrola może poczekać, nie oszukujmy się - jak ktoś ma wcześniej umówioną wizytę to raczej nie jest to przypadek "ratunkowy". Zresztą tutaj nie było podjęcia decyzji tylko od razu stwierdzenie o czekaniu kilka godzin bez oceny przypadku. Ponadto jeśli nie można im wyznaczyć jedynie pozytywne opinie to dla mnie to nie jest uczciwe i obiektywne postawienie sprawy. I to chyba przelało czarę goryczy.

Także być może na umówioną wizytę jak najbardziej ale w nagłych wypadkach nie ma co próbować ;)

Awatar użytkownika
junoo
Administrator

Post autor: junoo » 04 lip 2018, 17:21

faktycznie, zapomniałam o tej ropie - na to faktycznie wit C, wapno i wit D nie pomogą ;)
szkoda, że masz takie doświadczenia z tą lecznicą, ale fajnie, że się dzielisz historią :)
Obrazek

Teufelin

Post autor: Teufelin » 04 lip 2018, 18:54

Należy pamiętać, że Anioły po Ziemi nie chodzą, Oaza często jest polecana dlatego ja się zawiodłam, ponieważ bardzo na nich liczyłam... I mam nadzieję, że nikomu więcej się to nie przytrafi i więcej będzie osób niepodzielających mojego zdania ;)

Teufelin

Post autor: Teufelin » 04 lip 2018, 22:04

Dobra, nie wiem jak się oznacza osobę jeszcze, dlatego wyjątkowo post pod postem.

Nie wiem za jaką sprawą ale akurat przed chwilą dostałam wiadomość od dr Lidii z prośbą o wyjaśnienie sytuacji. Z mojej strony ogromne zaskoczenie i plus dla tej Pani, że jednak jest reakcja i zainteresowanie sprawą (choć wydaje mi się mocno podejrzane, że akurat dziś) ;)

Awatar użytkownika
junoo
Administrator

Post autor: junoo » 05 lip 2018, 00:08

ja w tym paluszków nie maczałam, nie znam dr Lewandowskiej
ale wiem, że dużo wetów śledzi fora, wiec mogła sama przeczytać, a może to zwykły zbieg okoliczności
mówiłaś, że opinie trafiają do weryfikacji, więc może dzisiaj miała czas do nich usiąść i przeczytać
nie wiem, trudno mi powiedzieć
ale chyba fajnie, że sobie wyjaśniłyście?
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „małopolskie”